Vyhledat

Nový rok – nové záměry aneb cesta plná lásky, hojnosti, dostatku a bytí

Aktualizováno: 19. 12. 2020

Rok se s rokem sešel a devítku vystřídal rok jedna. Pro mnohé ukončení a přechod do dalšího devítiletého cyklu bylo a možná i stále je spojené s fyzickými projevy jako jsou nevolnosti, střevní potíže, neobvyklé silné chřipky či psychická zátěž, zaostření vztahů a neočekávané změny. Stále častěji se také objevuje zhmotňováni se myšlenek, přání a záměru ve velmi krátkých chvílích a pocity správnosti a jistoty, že tato situace, toto setkání či tento člověk je přesně to, co v tuto chvíli je ideální pro mě.


Podpora jako nástroj


Jistě je velmi příjemné jen tak proplouvat životem, který se nám daří tak nějak sám od sebe. A jaké to je, když tu cestu ještě vědomě podpoříme? Je to extáze – prožitek všeho a ničeho zároveň. Je to stav bytí.


Abychom prožívali přítomný okamžik v každé chvíli a každou buňkou našeho těla, je vhodné uvádět se do tohoto stavu denně pomocí cvičení. Čím víc máte uvolněnou mysl, tím rychleji se vše vhodné a potřebné pro Vás manifestuje do Vaší reality.


Čtěte také: Visionboard aneb jak nám psání si přání na papír urychluje naplnění záměrů?

Západ slunce s červánky nad jezerem.

Cvičení 1


První cvičení je tedy o Přítomném okamžiku. Pohodlně se usaďte nebo si lehněte. Zavřete oči, třikrát se nadechněte a vydechněte. Nechte všechny myšlenky, pocity, zvuky a vjemy proplouvat bez hodnocení jako byste sledovali film. Zaměřte se na dech, který vchází a vychází Vaším nosem. Pokud cítíte někde napětí nebo nepohodlí, nadechněte se a vizualizujte si nebo jen pomyslete na to místo a zvědomte si, že Váš nádech posíláte právě do onoho místa. Uvolněte se.


Teď s každým nádechem přijímejte podporu v každé formě, která k Vám přijde – podporu sebe, svého projektu, situace apod. Ať už ji cítíte kdekoli na svém těle nebo k Vám přichází jako pocit či vjem. S výdechem si uvědomujte změnu, která přichází. Opakujte to, až do chvíle, kdy Vám to je příjemné.


Následně s každým nádechem opakujte nahlas nebo potichu „Jsem přítomným okamžikem“. Z výdechem opět sledujte změny. Až se dostatečně oblažíte, můžete se opět vrátit zpět a otevřít oči.


Nový rok s vědomým záměrem


Na konci roku jsme se rozloučili se situacemi a lidmi, kteří pro nás nebyli již prospěšní a potřební. Do jedničkového roku, který začal nový devítiletý cyklus je vhodné skočit s novými záměry, ať už pro tento rok nebo pro celé devítileté období. Jak jsem psala výše, vibrace se změnila velmi razantně a naše myšlenky se zhmotňují stále rychleji. Není tedy na co čekat.

Západ slunce, který drží v dlani žena, na pozadí moře.

Cvičení 2


Vytvořme si tedy teď a tady jeden či více záměrů. Opět uložte tělo tak, jak je mu příjemné. Sedněte si chcete-li nebo si lehněte. Zavřete oči, přijměte uvolnění do celého těla i mysli třemi hlubokými nádechy a výdechy. Představte si, že stojíte na schodišti a pomalými kroky scházejte dolů. V mysli pomalu odpočítejte od 10 do 1 a současně si představujte jak scházíte po schodech dolů.


Teď se ocitáte před bránou, kterou otevíráte a ve které jasně září bílé světlo. Vejděte do tohoto světla s důvěrou a láskou. Dýchejte. Uvolňujte se. Prošli jste světlem a před Vámi se rozprostírá krásná zahrada nebo místo, které Vás naplňuje klidem, jistotou a bezpečím. Co vidíte? Co slyšíte a jaké barvy či zvuky vnímáte? Nechte se unášet pocity a vjemy, které přichází bez hodnocení.

Možná již vidíte nějaké aspekty, které ve své realitě chcete. S nádechem jim pošlete vděčnost, že je máte ve svém životě, s dalšími nádechy jim pošlete lásku, radost, rovnováhu a harmonii jako podporu, aby ve Vašem životě zůstaly v této či ideální formě pro Vás.


Co ve svém světě (zahradě, místě) postrádáte? Vytvořte to TEĎ. Zasaďte to do scenérie, kterou vidíte před sebou. Chcete ideální práci? Ideálního partnera? Harmonické vztahy s přáteli či rodinou? Malujte, modelujte, sochejte. Teď je ten vhodný moment. Představte si jaké to či ono je. Jaký to má tvar, formu, barvu? Co k nové práci cítíte? Jaci jsou Vaší kolegové a jaké jsou vztahy na pracovišti? Co děláte? Oblažte se pocitem se setkání s novým partnerem. Jaký je? Jak vypadá a co Vás propojuje? Jak Vám je ve vztazích s rodinou či přáteli? Vytvořte vše, co si přejete.


Můžete vytvořit vše najednou a nebo se vracet k tomuto místu a tvořit další a další záměry. A ty, které tam již jsou, ty které se objevují samy od sebe nebo ty co vytvoříte s každým příchodem podporujte vlnou vděčnosti, lásky, rovnováhy, harmonie a radosti.

Žena sedící na terase pozorující západ slunce

Dvě slova závěrem


První slovo je PŘÍTOMNOST. Nejvhodnějším způsobem jak zhmotnit své záměry jako lusknutím prstu je žít každou chvílí a každou buňkou svého těla v přítomném okamžiku. Mějte na paměti, že právě v tuto chvíli přichází vše ideálně pro Vás i když se může zdát, že tohle není přesně to, co jste si přáli a ještě lépe, že to není přeci ta cesta, kterou jste si vymysleli, pro dosažení svého záměru či snu.


Druhým slovem je UVOLNĚNOST. Uvolněte se, uvolněte svou mysl a nechte pracovat Vesmír, Zdroj, Boha nebo jakkoli to chcete nazývat. V každé situaci si všímejte změny (v postoji, v myšlení, v úhlu pohledu apod.) a především v přínosu, který k Vám s tím přišel.

Slibuji, že když budete bdělí, všímaví a přijmete vše jak je, přijde jako lusknutím prstu uvědomění a úleva pochopení.

5 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Připojte se k nám

Odebírejte newsletter

Kategorie