Vyhledat

5 knih, které Vás podpoří ve změně

Aktualizováno: 19. 12. 2020

Změna, ač je jakoukoli přirozenou součástí přírody, vesmíru či nás samotných, tak nás může v našem životě občas potrápit. Někdy si změnu přejeme a ona ne a ne se dostavit. Nevíme jak na ní. Jindy ji naopak odmítáme a přitom se děje, aniž bychom ji mohli zastavit, přibrzdit. V těchto chvílích se nám sype svět.


Ač už jste v jakékoli životní situaci. Ač už změnu vyhledáváte nebo se Vám prostě děje, doporučuji 5 knih, které Vás na této cestě podpoří. S těmito knihami můžete získat jiný úhel pohledu, svěžest a vítr do plachet. Jednoduše pořádný nášup pozitivní energie :).


Čtete také: Když se zdá, že je čas na změnu, tak se vám to nezdá.


1. Síla je ve Vás – Louise L. Hay


Kdo zná tuto autorku, jistě se setkal jak s jejím životním příběhem tak s největším bestsellerem Miluj svůj život. My jsme se rozhodli doporučit její volné pokračování Síla je ve Vás. Tato kniha se zaměřuje především na nalezení síly, která není nikde mimo, v okolí, venku, ale přímo v nás. Vše, co hledáme, najdeme v našem vnitřním prostoru. A právě vnitřní síla je našim motorem. A tak jako se rozhodujeme pro smutek, strach či hněv, můžeme se rozhodnout pro lásku.


Kniha má bezpočet skvělých recenzí, řadí se mezi nejlepší a nejsrozumitelněji napsané knihy s této tématiky. Osobně mě tato kniha doslova nakopla na cestu osobního rozvoje a kromě Tajemství od Lorny Byrne, se kterým jsem se setkala o 7 let dříve, byla tato kniha pro mě doslova průlomem v mém životě.

Přebal knihy Síla je ve vás od Louise L. Hay.

2. Čtyři dohody – Don Miguel Ruiz


Ve stejné době, kdy jsme si přečetla Síla je ve Vás, se mi do rukou dostala další skvělá a velmi jednoduše napsaná kniha – Čtyři dohody sepsaná Donem Miguelem Ruizem. Mexický spisovatel a lektor je mistrem tradičního tajného učení Toltéků. V této knize po desetiletí předává jejich moudrost propojenou s moderním myšlením.


Ne nadarmo mají Čtyři dohody podtitul „Praktický průvodce osobní svobodou“. Proč? Jednoduše Don Miguel Ruiz zde odhaluje omezení, která si sami v životě vytváříme. Nazývá je zde dohodami, které uzavíráme sami se sebou ale i s naším okolím.


Vtipně ale i moudře napsaná kniha je inspirací i pro našeho českého herce Jaroslava Duška, který ji v doprovodu Pjéra la Še´ze zinscenoval. Do dnešního dne jsou nejen v Praze sály vyprodány a jen horko těžko se dají na první dobrou zakoupit lístky.

Knihy od Dona Miguele Ruize v popředí s Čtyřmi dohodami.

3. Moc přítomného okamžiku – Echart Tolle


Tato kniha na mě číhala delší dobu, než mi finálně přistála na stole. A musím říct, že zde více než kdy jindy platilo pravidlo – vše se děje v tu správnou chvíli.


Moc přítomného okamžiku přináší opravdové poznání a esenci toho, co je přítomný okamžik. Do té doby veškerá literatura byla pouze jakousi teorii, informacemi. Při čtení této knihy jsem však zažila opravdu názorný příklad. Eckhart Tolle je opravdovým mistrem nejen slova, ale především reálného prožitku. A tak Vám s lehkostí a jasností vysvětlí jakou moc skrývá přítomný okamžik i jak se nám život tímto mění. Pojednává také o vzdoru, naší lidské bojovnosti i pokoře. Dozvíte se, kdy je vhodné být aktivní a kdy naopak popustit uzdu.


Kombinaci jeho vlastních zkušeností, ale i moudrosti a klidu zenového mistra získáte hluboké vysvětlení, které Vás dovede až k pochopení ba zapracování nového úhlu pohledu do vlastní reality. Tento kousek je potřeba nic jiného než doporučit :).

Přebal knihy Moc přítomného okamžiku od Eckharta Tolleho

4. Kniha radosti – Jeho Svátost Dalajláma a Desmond Tutu


Jednu z posledních knih, kterou jsem četla je právě Kniha radosti s krásný podnázvem „Jak být trvale šťastný v dnešním proměnlivém světě“Rozhovor dvou velikánů dnešní doby, kteří zastupují na první pohled tak odlišné světy, byla čest číst. A přeci Dalajlámu i Desmonda spojuje více, než si dokážeme představit. Především velké přátelství či moudrost a pokojnost bojovníka.


Čtete také: 10 zlodějů Tvé energie podle Dalajlámy.


Krásou této knihy je sledovat jak plynule a s lehkostí se dokáží propojit svět buddhistický s křesťanským. A ve chvílích odlišnosti názorů a postojů, je baladou pro srdce i radostí vnímat, s jakou pokorou, ale i ostrovtipem tito dva muži se k sobě i k jinakosti svých „světů“ staví.

Kniha přináší střípky historie Tibetu a Jihoafrické republiky, ale také životní příběhy, zlomové momenty i peripetie obou mužů, kteří se tímto přibližují ba stávají jedním z nás. A tomu se říká opravdová pokora. A nakonec se můžete těšit také na praktická cvičení, meditace a modlitby, které provádí každý den oba radostní a životem prověření bardi.

Kniha radosti od Jeho Svátosti Dalajlámy a Desmonda Tutu´a

5. Zbavte se zvyku, být sami sebou – Joe Dispenza


A konečně poslední kniha z série změn, je pojatá tak trochu jinak. Joe Dispenza je světovým neurolopatologem a i přesto se zde náramně hodí. Proč nás zaujala? Joe se dívá na změnu z více věděckého hlediska. Tlumočí změny skrze oblasti kvantové fyziky, neurologie, chemie mozku, biologie a genetiky. Avšak ponechává téma srozumitelné a lehce pochopitelné i pro naprostého laika. Za onou srozumitelností jdou bohaté zkušenosti autora, řečníka, ale i vědce a lékaře.

V této knize nám nabízí jakési přemostění mezi vědou a duchovnem. Vysvětluje, že nejsme odsouzeni svými geny či hluboko zakořeněnými zvyky. Proto i největší skeptici mohou nahlédnou pod pokličku Vesmíru, aniž by měli dojem, že je někdo tahá za reálnou fusekli :).


A právě díky této jinakosti, se řadí kniha Zbavte se zvyku, být sami sebou mezi jedničky na trhu.


104 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Připojte se k nám

Odebírejte newsletter

Kategorie